HUGO BOSS

Vyrába sa v Nemecku? Prečo je taký drahý?

Hugo Boss je prémiová módna značka, ktorú založil Hugo Ferdinand Boss v roku 1924 v Nemecku, ale viete, kde sa Hugo Boss vyrába?

Hugo Boss

Som veľkým fanúšikom značky Hugo Boss a mám kúsky v šatníku od tejto nemeckej módnej značky. Mal som možnosť vyskúšať rôzne tričká, polokošele, šály, klobúky, parfumy, bundy, topánky, no a v neposlednom rade aj slnečné okuliare. Ak Hugo Boss vyrába nejaký tovar, pravdepodobne ho mám minimálne vyskúšaný (ak nie v šatníku), pretože kvalita je naozaj vynikajúca.

Niektorí ľudia si myslia, že na to, aby značka vyrábala kvalitné veci, musí ich vyrábať v Taliansku. Nemusí to byť nevyhnutne pravda. Mnohé módne prémiové značky a dokonca aj luxusné značky vyrábajú svoje výrobky mimo Európy. Je to teda v prípade značky Hugo Boss inak? Poďme to zistiť.

Rozhodol som sa preskúmať stovky opisov výrobkov na webovej stránke Hugo Boss, aby som skontroloval, či značka uvádza, kde sa výrobky vyrábajú. Navštívil som aj niekoľko predajní Hugo Boss a niekoľko obchodov, ktoré predávajú ich tovar, a skontroloval som viacero položiek. 

Kde sa vyrába Hugo Boss?
Hugo Boss sa vyrába v Číne, Vietname, Nemecku, Taliansku, Tunisku, Bangladéši, Španielsku, Turecku, Poľsku, Portugalsku, Rumunsku, Srbsku, Bulharsku, na Ukrajine, v Macedónsku, Laose, Indonézii, Thajsku, na Srí Lanke, v Indii, Macedónsku, Bosne, Peru a Egypte.

kde sa vyrába hugo boss

Známa značka v popisoch svojich výrobkov na svojej webovej stránke neuvádza, kde sa vyrábajú. Namiesto toho majú na Hugo Boss Group stránku, kde nemecká módna značka uvádza krajiny, v ktorých sa jej tovar vyrába. Ako zákazník by som uprednostnil byť informovaný o krajine výroby predtým ako si daný produkt kúpim a nesnažil sa hádať, kde by sa to tak mohlo vyrobiť.

Aby ste vedeli, každý fyzický výrobok obsahuje informácie o tom, kde bol vyrobený, pretože právne predpisy USA a EÚ vyžadujú, aby značky uvádzali krajinu pôvodu.

Hugo Boss vlastní štyri továrne - v Nemecku, Poľsku, Turecku a Taliansku, čo predstavuje 20 % výroby značky. Zvyšných 80 % sa zadáva externým dodávateľom z celého sveta.

Prečo je Hugo Boss taký drahý?

hugo boss

Hugo Boss je jednou z najobľúbenejších prémiových značiek pre mužov. V ponuke sú obleky, hodinky, parfumy a mnoho ďalších produktov značky Boss.

Áno je drahý, pretože poskytuje určitý status a exkluzivitu, robí vás štýlovým, je prémiovou značkou. To je jeden z dôvodov, prečo si môže udržať vysoké ceny a účtovať si za ne viac, pretože vie, že si ich ľudia kúpia. Ale, bohužiaľ, nie každý si môže kúpiť výrobky značky Boss a značka to vie, pretože poskytuje status. To je jeden z dôvodov, prečo je Hugo Boss medzi mužmi taký obľúbený. Okrem toho značka používa vo svojich výrobkoch tie najkvalitnejšie materiály. Je tiež jednou z piatich značiek, ktoré si najradšej kupujú bohatí muži. Ďalšie štyri sú Ralph Lauren, Calvin Klein, Burberry a Giorgio Armani.

Hugo Boss má určité prednosti, ktoré na neprémiových značkách nenájdete - lepšie materiály, lepšie šitie, záruka... Za všetky tieto vlastnosti si priplatíte, a preto je Hugo Boss taký drahý.

Bez ohľadu na to, kde sa výrobky Hugo Boss vyrábajú, majú vynikajúcu kvalitu. Mám niekoľko výrobkov Hugo Boss vyrobených v Číne a vo Vietname, ktoré vydržia roky a stále vyzerajú ako nové. Nezabúdajte, že tieto značky majú prísne kontroly kvality, aby zabezpečili kvalitu, ktorú očakávate, keď platíte za ich výrobky (ktoré nie sú lacné).